Zdravotné výhody skákania cez švihadlo

Názov jedného z cvičení, ktoré likviduje kalórie, posilňuje každý jeden sval vášho tela a ktoré môžete robiť kdekoľvek a kedykoľvek a ktoré nevyžaduje drahé prístroje, alebo odev, je skákanie cez švihadlo.

Už to nie je naďalej iba vybavenie boxerov, alebo ľudí, ktorí robia bojové umenia a nie je to určené iba na detské ihrisko. Čo bolo kedysi detskou hrou, je teraz považované za vynikajúci spôsob cvičenia.

Výskum ukázal, že skákanie cez švihadlo môže spáliť tisíc kalórií za hodinu. Nižším odhadom je 10 kalórií za minútu. Môžete bežať míľu a spáliť približne 100 kalórií za asi 10 minút, alebo môžete skákať cez švihadlo a spálite takisto 100 kalórií.

Skákanie cez švihadlo je obrovský spaľovač kalórií, môžete ušetriť váš čas a je dosť možné, že už viete, ako túto aktivitu robiť. Je to ľahké cvičenie, ktoré jediné vyžaduje, aby ste pohybovali vašimi rukami a skákali celý čas. To vám pomáha vybudovať koordináciu, stabilitu a obratnosť. Môžete sa jednoducho naučiť, ako koordinovať vaše ruky a nohy tak, aby sa vaše švihadlo pohybovalo.

Vaša stabilita sa zlepší, takisto sa zlepší vaša koordinácia a vaša obratnosť, ktoré sú vedľajším efektom skákania. To je dôvod, prečo toľko športovcov skáče jednoducho na švihadle.

Toto cvičenie môžete robiť kdekoľvek a kedykoľvek. Vo vašom dome, garáži, v hotelovej izbe, alebo vonku. Pre skákanie cez švihadlo neexistuje veľa obmedzení. Nemôžete sa preto na nič vyhovoriť. Či už na počasie, alebo na chýbajúce nevyhnutné vybavenie.

Skákanie cez švihadlo môže byť aj veľmi zábavné. Môžete sa cítiť ako dieťa a dokonca zabudnúť, že cvičíte. Všetko toto sa javí ako pomoc a môžete sa vypracovať a pomôcť telu uvoľňovať endorfíny šťastia. Keď sa bavíte, tak vás to núti pokračovať v tom, čo robíte.
Cvičenie a zábava vyvolávajú ešte viac cvičenia a zábavy.

Zatiaľ čo sa bavíte, pracuje každý jednotlivý sval vášho tela. Vaše nohy, boky, oblasť brucha a spodná časť chrbta sú zapojené pri skákaní. Váš chrbát, prsia, ruky a ramená sa zapájajú pri otáčaní švihadla.

Spojte dve časti spolu a dostanete spaľovač kalórií a tónovanie svalstva. Čím viac sa budete zlepšovať, budete schopní skákať rýchlejšie a dlhšie. Nie iba vaše svaly budú mať z tohto cvičenia prospech, ale aj vaše srdce a pľúca, ktoré poznáme pod označením
kardiovaskulárny systém. Čím budete mať silnejšie srdce a pľúca, tým sa zlepší vaša kardiovaskulárna výdrž. Tým viac budete schopní udržiavať sa pri práci i pri hre.

Posledná časť tejto skladačky je tak jedno z mnohých prekvapení. Pri skákaní dochádza k dopadom, ale záťaž na kolená je vždy menšia ako pri behaní. Vďaka dopadom svaly, kĺby a kosti sú ovplyvnené pozitívnym spôsobom.

Vieme, že dôjde k posilneniu svalstva, ale vedeli ste, že skákanie môže mať pozitívny efekt na vašu hustotu kostí? Skákanie je pohyb, ktorý namáha kĺby a kosti, čím dochádza k ich posilňovaniu a čím sa stáva silnejšia vaša minerálna hustota kostí.

To znie ako výhra na oboch stranách bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte.

Zhrnutie zdravotných výhod skákania:

  1. Spaľovanie množstva kalórií v krátkom čase.
  2. Jednoduché cvičenie, môže byť vykonávané aj začiatočníkom.
  3. Uvoľňujú sa endorfíny šťastia.
  4. Švihadlo si môžete nosiť so sebou aj keď cestujete, alebo môžete skákať počas akéhokoľvek počasia.
  5. Precvičí sa každý sval vášho tela – vrchná časť tela, dolná časť, brušná časť a spodná časť chrbtice.
  6. Zlepšíte vaše srdce a fungovanie pľúc /kardiovaskulárne zlepšenie/.
  7. Môže byť užitočné v udržiavaní, alebo zlepšení minerálnej hustoty kostí.
  8. Pomáha zlepšiť vytrvalosť, rovnováhu, koordináciu a obratnosť.

No Comments Yet.

Leave a comment