Currency
placeholder
By: brnco 1. februára 2018 0 Comment.

Šprint do kopca – tréning

Šprint do kopca je podobný intervalovému behu. Ak máte možnosť behať do kopca, odporúčam pravidelný  tréning.

Šprint do kopca ponúka niekoľko výhod. Rýchlo zlepšíte silu bedrových ohýbačov. Ak šprintujete do kopca, musíte nohy dostať vyššie ako pri normálnom behu. V dôsledku toho bedrové svalstvo pracuje efektívnejšie. Sila bedrových ohýbačov je užitočná pre efektívny šprint. Pravidelný šprint do kopca vám pomôže v rozvoji výbušnosti.

Snáď, čo je viac dôležité, šprint do kopca môže byť úžasnou anaeróbnou pomôckou. Tréning do kopca vám zlepší  anaeróbnu schopnosť, ako aj svalovú vytrvalosť spodnej časti tela.

Najlepšie je spojiť  šprint do kopca s rôznymi cvičeniami. Šprint do kopca by mal trvať 30 až 90 sekúnd. Ideálne je, ak šprint trvá v rozmedzí 30 až 45 sekúnd maximálneho úsilia.  Šprint do kopca musí byť tak rýchly, ako je to len možné, bez akýchkoľvek prestávok a poľavenia.

Po šprinte sa môžete cítiť unavený a zadýchaný. Teraz je čas, aby ste skutočne profitovali zo šprintu. Napríklad boxerista by mohol ihneď začať robiť tieňový box po dobu 30 sekúnd. Kickboxer by mohol striedať údery  a kopy. Toto cvičenie vám pomôže zlepšiť výkon v zápase počas únavy.

Ďalšou možnosťou je zvoliť si  cvičenie s odporom potom, ako došprintujete. Napríklad môžete urobiť 20 kľukov následne ako dobehnete. Mohli by ste využiť činku, alebo sandbag. Napr. šprintujte do kopca a potom môžete urobiť niekoľko nadhodov s činkou.  Znovu prinútite telo prejaviť silu napriek únave.

Ako vidíte, možnosti šprintov do kopca sú nekonečné. Môžete zahrnúť rôzne druhy kombinácií cvikov do tréningu podľa toho, na čo sa pripravujete.

Napríklad:

-  šprint do kopca
- 15  kľukov
- 30 sekúnd tieňového boxu
-  chôdza alebo beh  dolu z kopca
- zopakujte 8 krát

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Go To Top
X