Currency
placeholder
By: brnco 1. februára 2018 0 Comment.

Montáž gymnastických kruhov

V dnešnej dobe má doma každý čo len hrazdu, ale zamyslite sa nad tým, koľkí z Vašich priateľov má vo svojich domovoch gymnastické kruhy. Koľkí z vašich priateľov majú kruhy v ich izbách?

Niekto by si možno povedal, ako je to možné a kam si tieto kruhy zavesiť. Možno to vyzerá na prvý pohľad tak, že kruhy vám zaberú v byte veľa miesta, no opak je pravdou. Na ich montáž  pritom nepotrebujete žiadneho experta. Vystačia vám vaše ruky, zopár malých pomôcok a s troškou šikovnosti a s pomocou vašej milej a trpezlivej partnerky vám budú kruhy vo vašom byte visieť v priebehu zopár minút. Aj keď – z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že až tak milá tá partnerka nebude od chvíle, keď dvihnete do rúk vŕtačku a priložíte ju k stropu vo vašom byte. Ale výsledok bude stáť za to a nakoniec aj vaša partnerka bude na vás hrdá, akého má doma šikovného majstra. Takže poďme na to....

Čo všetko budete potrebovať? Samozrejme  gymnastické kruhy, vŕtačku do panelu, 14-tku vrták a oceľovú kotvu s okom 14 mm šírka a 5 cm výška a karabínu so šróbovacím zámkom.

Najskôr je dôležité vyznačiť si na strope miesto, kam presne budete vŕtať. Pričom vzdialenosť medzi jednotlivými vrtmi má byť pol metra. Ako som už vyššie spomenul, použijeme vrták 14-tku. Po úspešnom zvládnutí tejto časti, do vyvŕtaných otvorov umiestnime oceľovú kotvu s očkom. Do očka kotvy pripevníme karabínu, ktorú môžete zohnať  v obchodoch pre horolezcov. A teraz vám už iba zostáva zavesiť gymnastické kruhy /kruhy majú nosnosť 250 kilogramov, takže nemusíte mať obavy, že vás neudržia/.

Vŕtačka do panelu:
Vŕtačka do panelu

Oceľová kotva s okom:
Oceľová kotva s okom
Karabína so šróbovacím zámkom:
Karabína so šróbovacím zámkom

Go To Top
X