Currency
placeholder
By: brnco 1. februára 2018 0 Comment.

Jednoduchý tréning s odporovým padákom

Tréning s odporovým padákom zlepší Vašu rýchlosť a explozívnu silu. Pridaný odpor padáka posilní hlavne Vašu dolnú časť tela: lýtka, štvorhlavý sval stehna, gluteály a harmstringy. Pre tých, ktorým ide o zrýchlenie a akceleráciu, môžu očakávať, že tréning celkovo prinesie lepší šprint ako aj vertikálny výskok.

Pár príkladov jednoduchých tréningov:

50 metrové šprinty
Po rozohriatí môžete ísť na ihrisko alebo atletickú dráhu. Zabehnite 6x - 50 metrových šprintov s prestávkou v rozmedzí 15 až 30 sekúnd. Daný tréning môžete vykonávať 2 až 3 krát do týždňa.

Tréning obratnosti
Na dráhe, ktorá meria asi  50 metrov rozostavajte prekážky - značkovacie kužele alebo taniere. Každá prekážka by mala byť vzdialená jedna od druhej asi 15 metrov. Začnite šprintovať od jedného kužeľu k druhému - teda napr. zľava doprava až sa dostanete na koniec.
Odpočívajte v rozmedzí 15 - 30 sekúnd. Daný tréning zopakujte 6 - 10 krát.

100 metrové šprinty s uvoľnením padáka
Bežte cca 50 metrov, v polovici 100 metrovej dráhy uvoľnite padák a dokončite zvyšných 50 metrov bez padáku. Uvoľnením padáku dosiahnete zrýchlenie, pretože odporová sila padáku prestane pôsobiť. Odporová sila môže byť v rozmedzí 10 - 25 kg v závislosti od veľkosti padáku a protivetra. Tréning môžete vykonávať 2-3 krát do týždňa po 6 až 12 šprintov. Odpočinok medzi jednotlivými šprintmi je 30 sekúnd.

200 metrové šprinty do zatáčky
Pokiaľ je Vaša schopnosť šprintovať viac sérií za sebou, môžete vyskúšať nasledujúci tréning:
na dráhe začnite šprintovať v zatáčke tak, aby ste prešprintovali oválnu časť dráhy celú. Po 100 metroch uvoľnite padák a šprintujte zvyšných 100 metrov. Počet opakovaní je 6 - 12 s 60 až 90 sekundovou prestávkou.

Go To Top
X