Currency
placeholder
By: brnco 1. februára 2018 0 Comment.

Ako skákať na švihadle ako boxer

Ak ste začiatočníci a chceli by ste sa naučiť skákať na švihadle podobným štýlom ako to môžete vidieť na tréningoch, youtube a iných zdrojoch, teda úplne základný skok ľavá - pravá noha, čo inak vyzerá podstatne efektnejšie ako tradičné skákanie na dvoch nohách, tu je návod:

pravda je taká, že na to, aby ste sa dopracovali do tejto fázy, je nutné zvládnuť základ. A to je skok na obidvoch nohách.

Pokiaľ ste úplní začiatočníci, tak vašou métou by mala byť schopnosť vydržať skákať nepretržite po dobu asi 90 sekúnd. Počas tohto intervalu by sa nemali vyskytnúť žiadne chyby, presnejšie - chýb by malo byť  minimum. Ak sa náhodou zamotáte, treba ihneď pokračovať, nepredýchavať a nestrácať tak čas. Časom by ste mali byť schopní robiť asi 3 minútové kolá a striedať to, ale to je už  iný stupeň obtiažnosti, o akom sa píše v tomto článku.

Počas 90 sekundového intervalu skúšajte skákať na jednej nohe, napríklad 10  preskokov na ľavej, preskok a 10 preskokov na pravej. Počet treba so získanými skúsenosťami zvyšovať. Rovnako, ako sa bude zvyšovať vytrvalosť vo vašich lýtkach. Väčšinou pri striedaní ľavej a pravej nohy pri vyšších počtoch opakovaní dochádza u začiatočníkov k chybám. Je to hlavne preto, že nie je vybudovaná vytrvalosť a schopnosť neustáleho monotónneho odrazu, ktorý bude vyrovnaný.

Pri  asi  25 úspešných preskokoch na jednej nohe môžete takýmto spôsobom kontinuálne absolvovať celý cyklus. T.j. 25 ľavá, 25 pravá, 25 ľavá, 25 pravá atď..

Pokiaľ sme už v tejto fáze, môžeme skúsiť robiť päť preskokov na ľavú a päť na pravú nohu.
A samozrejme,  ak sme v tomto úspešní, tak znižujeme, až nakoniec skočíme v štýle ľavá -pravá.

Počas vyššie uvedeného prístupu ide hlavne o to, aby ste sa naučili skákať kvalitne, t.j. nie vysoko, čo je pomerne veľký problém úplných začiatočníkov, že  dokážu skákať z ľavej nohy na pravú, ale tento pohyb nie je súmerný, pohyby rúk sú príliš veľké, kolená sa dvíhajú neúmerne vysoko, absentuje koordinácia pohybov.

Pohyb má byť úsporný a uvoľnený. Nesnažte sa skákať rýchlo, snažte sa skákať kvalitne, esteticky, bez kŕča. A nepozerajte sa na nohy, pozerajte sa pred seba.

Fly like a butterfly, sting like a bee

Veľa štastia

 

Go To Top
X